Młot Thora z Kaupang

Młot Thora jest prawdopodobnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli mitologii nordyckiej. Pierwotnie widywany głównie w kręgach osób z odtwórstwa wczesnośredniowiecznego wraz z serialem Wikingowie przedarł się do “mainstreamu” i stał się popularną ozdobą symbolizującą siłę i odwagę.

Ten konkretny młot wzorowany jest na wykopaliskach z norweskiego miasta Kaupang. Ma prosty, gładki i minimalistyczny wygląd, który od razu przypadł nam do gustu. Młot został wykuty ręcznie i cały czas staraliśmy się aby był jak najbliższy swojemu oryginałowi. To była prawdziwa przyjemność próbować odtworzyć przedmiot wykonany przez mistrza kowalskiego sprzed tak wielu lat!

Specjalnie dla tego wisiora, nasza znajoma ze Splatam wykonała pleciony wikiński naszyjnik created z ręcznie wykonanym zapięciem.

Szczegóły:

  • — Wykonany na bazie wykopalisk z Kaupang
  • — Długość naszyjnika: 60 cm
  • — Wysokość młota: 5 cm
  • — Szerokość młota: 2,2 cm

Młot Thora z Kaupang jak i młoty bazowane na innych znaleziskach można kupić w naszym sklepie na Etsy.com (serwis anglojęzyczny) lub kontaktując się z nami mailowo lub przez social media. Natomiast zachęcamy też do kontaktu bezpośredniego lub przed naszego facebook'a :).

Rekonstrukcja historyczna
Magia i mistycyzm

#mlotthora #mjolnir

5 czerwca, 2020